Žijí mezi námi

Ze zastupitelstva

Jako člen zastupitelstva na jeho zasedáních i mimo ně v běžném životě vnímám poznámky a názory spoluobčanů. Na jednom z nedávných jednání zastupitelstva mě zaujala pozitivní aktivita jednoho našeho spoluobčana, pana Grzegorze Damskiho, a bohužel spíše zarazila 
následná negativní reakce některých členů zastupitelstva na jeho návrhy ohledně SDH. Dotazy a připomínky pana Damskiho na zastupitelstvu mohly působit na první pohled neférově vůči jeho kolegům ve Sdružení dobrovolných hasičů (SDH) Morávka, ale překvapivě konečný výsledek byl
velmi pozitivní.

Paní starostka dostala úkol od zastupitelstva svolat schůzku s výjezdovou jednotkou dobrovolných hasičů. Později jsem se dozvěděl, že schůzka výjezdové skupiny SDH byla svolána a dokonce i s přítomností hlavní šéfky - starostky obce. Je neuvěřitelné, že se tak konalo poprvé za 7 let. Výstupem z jednání podle pana Damskiho bylo to, že si dovolil přijít s pozitivní iniciativou pro získávání členů pro SDH na jednání zastupitelstva. Později jsem se setkal s panem Damskim a velmi dobře jsme si popovídali. Pan Damski neprozradil jména ani další témata jednání na schůzce výjezdové skupiny, ale doufá, že jeho kolegové pochopí jeho dobré návrhy. 

Aktivity, které má a které je schopen zajistit i sám zorganizovat je poměrně velké množství. Při každé příležitosti poskytuje zdarma program Laser Game Arény pro děti, mládež a dospělé, jak v naší škole, tak i na obecních akcích atd. V následném rozhovoru s ním jsem se dozvěděl více věcí a spoustu zajímavých faktů. Panu Damskimu vděčí obec za mnohé pozitivní iniciativy a činnosti pro obec. Výrazně se angažoval nepřímo v dražbě koupě Českého srdce, kdy díky jeho iniciativě obec ušetřila nemalou částku, zhruba 3 miliony Kč. 

Já sám jsem velmi rád, že jsem se seznámil s tak zajímavým člověkem, ochotným věnovat svůj volný čas pro naše spoluobčany (většinou naše školou povinné děti)  a věřím, že bude nadále pomáhat a realizovat různé akce a aktivity v naší obci. Zaujal mě příběh pana Damskiho natolik, 
že se pokusím jej požádat o článek, ve kterém se s námi o své zkušenosti podělí.

Jan Legerský,
Morávka Lidem

Aktuality

 • Fotky ze staré Morávky

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Stavba nového obchodního centra s Billou v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek opět zahájen – již desátý ročník.

  20.12.2022

  Kompletní fotogalerii naleznete v článku. Přejeme Vám i všem Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví.

   

  Čtěte dále

 • SURVIVAL EVENT

  10.12.2022

  Ve dnech 1. a 2. října se na Morávce uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT. Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání filmu ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Jste aktivní na Morávce, spolek, živnostník, firma? Přidejte se k nám, vložíme zde Vaše logo, odkaz na web, nebo i Váš článek, prezentujte se na www.nasemoravka.cz

Náš web www.nasemoravka.cz je nový, rozvíjející se projekt. Posílejte nám Vaše návrhy na zlepšení, můžete zaslat Váš článek, nebo fotografie.