Sportovní kroužek 9. ročník

Co je u nás v kroužku nového?

Uplynuly téměř tři měsíce od posledních informací a zpráv z kroužku. Za tu dobu došlo k přeskupení našich mladých sportovců. Stále požadovali, hlavně ti starší a zkušenější, abychom si zahráli proti mladým registrovaným fotbalistům z Raškovic. Podařilo se nám domluvit přátelské setkání s následným utkáním ve sportovní hale v Raškovicích. Ve středu 2. února jsme vyrazili si zahrát proti Raškovickým žákům. Zúčastnili se všichni členové středečního kroužku. Měli jsme opět zapůjčené dresy, které nám poskytnul pan Ladislav Soročin s reklamou naší základní a mateřské školy na zádech.

Jeli jsme tam s očekáváním těžkého střetnutí. V Raškovicích trénují mladí hráči 2x týdně a během zimy hráli krajskou zimní ligu.Na rozdíl od domácích hráčů, tak my nemáme vyloženě některého ze sportovců naučeného být brankářem, který by se na tuto činnost na hřišti specializoval a bohužel se to projevilo v utkání. Po rozcvičce jsme z našeho malého kolektivu poslali dva naše nejmladší hráče mezi ty mladší do přípravky. Tam se zapojili do tréninku a zdatně jim sekundovali. 

Jak to nakonec dopadlo?

Starší si nejdříve udělali v části haly krátký trénink, aby pak nastoupili proti chlapcům a děvčatům z Raškovického fotbalu. Zahájili jsme výborně a po chvíli jsme vedli 1:0. To však z naší strany bylo vše a domácí si pak z naší branky udělali střelnici a „sázeli“ nám jeden gól za druhým. Nepočítali jsme to, výsledek není důležitý. Důležitější jsou však poznatky z tohoto sportovního setkání. 

Vyhodnocení

Toto utkání bylo přínosné ze dvou pohledů. Ten první je méně příjemný. Naši zjistili, že musí ještě na sobě dost popracovat, aby při dalším takovém setkání mohli odejít v lepší náladě, než tomu bylo po tomto střetnutí. Ten druhý je pozitivnější. Hned celkem 5 chlapců oslovili trenéři  Raškovických mládežníků, aby tam začali chodit na tréninky a aktivně se zapojili do dění v oddíle s výhledem na zapojení se do mistrovských utkání. Oslovení chlapci se chytili příležitosti a začali trénovat v Raškovicích. Tím se náš středeční kroužek smrsknul na 6. Sportovali jsme a nadále sportujeme v tom menším kolektivu. Po šesti týdnech se dva mladíci vrátili a je nás zase více. Kromě tohoto úbytku máme v té mladší skupině dva nové hráče. Jedním z nich je Jirka Kapolka, bratr staršího Honzy, ten druhý je Bohumil Bartoň z Krásné. V té menší skupině je celkem vedeno 18 děvčat a chlapců, což je velkým příslibem pro další školní rok.

Jak do konce školního roku?

Jak to budeme provádět my všichni tady na Morávce? V letošním roce jsme již dokonce byli jednou venku s těmi staršími. Bylo to příjemné zpestření nejen pro hráče, ale i pro vedení kroužku. Zatím stále sportujeme v tělocvičně. Všechno je odvislé od počasí. Všichni už se těší na venkovní hřiště, kde hlavně skupina těch mladších určitě využije obě hrací plochy. Předpokládám, že činnost kroužku bude probíhat do poloviny června. 

Přeji všem dětem i jejich rodičům a prarodičům příjemné prožití jarních měsíců.

Jan Legerský, trenér,
jan.legersky@seznam.cz

Fotogalerie

Aktuality

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.