Billa v Dobré a kruhový objezd

Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

1)Patrně příchod Billy. Spekulace o tom, že by se v novém komplexu mohla objevit Billa, kolují mezi obyvateli Dobré, zástupci společnosti se zatím nevyjádřili a mlží. Ale dle Google mapy již ví :)
2)Pro zlepšení přístupnosti místa plánuje kraj vybudovat nový kruhový objezd, který má pomoci s průjezdností okolní křižovatky.

 

Billa


Starosta obce, Jiří Carbol, potvrdil, že soukromý investor obdržel potřebné povolení a stavba obchodního centra začne poblíž benzinové stanice Unicorn na staré cestě směrem k Českému Těšínu. Součástí projektu je i nová okružní křižovatka, a přes pozemky obce povede příjezdová komunikace k novému centru.

Starosta dále vyjadřuje naději, že toto místo prochází proměnou a získá lepší vzhled než dnes, když hovoří o ploše mezi silnicemi a železnicí. Podle něj musí investor dobře odhadnout poptávku a zájem o místo. Obec s 3300 obyvateli již má několik obchodů jako Penny, Hruška, COOP a večerky. Navzdory příchodu nového obchodního centra bude Dobrá posledním místem pro větší nákupy směrem k Morávce, protože dál už jsou jen menší obchody, například v Raškovicích.

Starosta Dobré zdůrazňuje potřebu vyřešit dopravní problémy na východním konci vesnice v souvislosti s novým obchodním centrem. Kritizuje nedostatečnou průjezdnost současné křižovatky, zejména během dopravních špiček, a upozorňuje na absenci mimoúrovňové křižovatky směrem k Nošovicím. Nový kruhový objezd, který je nyní v plánu, by měl přinést úlevu a bude vybudován krajem.

Aktuality

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.