Billa v Dobré a kruhový objezd

Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

1)Patrně příchod Billy. Spekulace o tom, že by se v novém komplexu mohla objevit Billa, kolují mezi obyvateli Dobré, zástupci společnosti se zatím nevyjádřili a mlží. Ale dle Google mapy již ví :)
2)Pro zlepšení přístupnosti místa plánuje kraj vybudovat nový kruhový objezd, který má pomoci s průjezdností okolní křižovatky.

 

Billa


Starosta obce, Jiří Carbol, potvrdil, že soukromý investor obdržel potřebné povolení a stavba obchodního centra začne poblíž benzinové stanice Unicorn na staré cestě směrem k Českému Těšínu. Součástí projektu je i nová okružní křižovatka, a přes pozemky obce povede příjezdová komunikace k novému centru.

Starosta dále vyjadřuje naději, že toto místo prochází proměnou a získá lepší vzhled než dnes, když hovoří o ploše mezi silnicemi a železnicí. Podle něj musí investor dobře odhadnout poptávku a zájem o místo. Obec s 3300 obyvateli již má několik obchodů jako Penny, Hruška, COOP a večerky. Navzdory příchodu nového obchodního centra bude Dobrá posledním místem pro větší nákupy směrem k Morávce, protože dál už jsou jen menší obchody, například v Raškovicích.

Starosta Dobré zdůrazňuje potřebu vyřešit dopravní problémy na východním konci vesnice v souvislosti s novým obchodním centrem. Kritizuje nedostatečnou průjezdnost současné křižovatky, zejména během dopravních špiček, a upozorňuje na absenci mimoúrovňové křižovatky směrem k Nošovicím. Nový kruhový objezd, který je nyní v plánu, by měl přinést úlevu a bude vybudován krajem.

Aktuality

 • Stavba nového obchodního centra s Billou v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek opět zahájen – již desátý ročník.

  20.12.2022

  Kompletní fotogalerii naleznete v článku. Přejeme Vám i všem Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví.

   

  Čtěte dále

 • SURVIVAL EVENT

  10.12.2022

  Ve dnech 1. a 2. října se na Morávce uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT. Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání filmu ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Nová anketní otázka

  24.6.2022

  Vážení čtenáři, je spousta možností, jak obohatit  kulturu  v naší obci.

  Proto se těším na Vaše nové podněty a nápady,popřípadě informace co Vám v naší obci chybí nebo co by jste v ní rádi změnili.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Jste aktivní na Morávce, spolek, živnostník, firma? Přidejte se k nám, vložíme zde Vaše logo, odkaz na web, nebo i Váš článek, prezentujte se na www.nasemoravka.cz

Náš web www.nasemoravka.cz je nový, rozvíjející se projekt. Posílejte nám Vaše návrhy na zlepšení, můžete zaslat Váš článek, nebo fotografie.