Vážení čtenáři

dovolte mi, abych se s Vámi podělil o své pocity z návštěvy jednání zastupitelstva konaného dne 30. 5. 2022. Po vstupu do zasedací místnosti obecního úřadu mě zaujala „hojná účast“ našich spoluobčanů, kdy nás bylo cca tucet.

Jednání zastupitelstva probíhalo tradičním způsobem až do chvíle, kdy jeden se zastupitelů argumentoval, že finanční výbor dostal materiály k prostudování a kontrole, ale kontrolnímu výboru, jenž má pravomoc stejně jako všichni zastupitelé do nich nahlížet, nebyly poskytnuty, a to ani jako členovi kontrolního výboru a dokonce ani jako členu zastupitelstva. Nastudoval jsem si poté zákon a zjistil jsem, že vedoucí představitelé obce (starostka a místostarosta) postupují v rozporu se zákonem.

Tají nám snad něco a jsou v těchto materiálech věci, které někdo nechce, abychom věděli?

Toto chování mi připomíná finanční úřad a neférového podnikatele, který se při kontrole snaží zamaskovat své nekalé praktiky. Ono trošku tomu napovídá další téma jednání.

Pan Legerský vznesl námitku, že jako zastupitel neví, že se na Morávce realizují stavby jako např. demolice kadeřnictví, či obecní cesta kolem zastávky střed k rodinným domům a občané, kteří se ho jakožto zastupitelé ptají, o jakou akci se jedná, není schopen odpovědět, protože mu to nebylo sděleno, že se taková akce bude realizovat. Na to mu paní starostka odpověděla, že na zakázky do 500.000 Kč se nemusí dělat výběrové řízení a stačí pouze poptávka a následné smlouvy podepisuje sama.

Takže jsem to pochopil, že se neradí se všemi zastupiteli, a o firmách, které pro zakázky budou poptány, a o následné realizaci rozhoduje pouze ona sama.

Zdá se mi to při nejmenším zvláštní. Ať si o tom udělá obrázek každý sám.

Přijďte se o tom, co píšu, přesvědčit sami na jednání zastupitelstva obce, které je předběžně stanoveno na pondělí 27. 6. 2022 do zasedací místnosti obecního úřadu. V případě změny termínu konání Vás budeme informovat na stránkách www.nasemoravka.cz nebo termín bude zveřejněn na úřední desce obce.

Jak to budeme dělat my?

Vyhlásíme výběrové řízení, poptáme spolehlivé dodavatele, a z nich vybereme nejvýhodnější nabídku. O všem rozhodneme společně se všemi zastupiteli.
Vše zveřejníme našim občanům!

Lukáš Besta
Morávka Se zdravým rozumem

Aktuality

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.