Žbluňk

Vážení čtenáři,

říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Jestliže nemám porušit toto pravidlo, tak já tam skočím po hlavě, přímo pod splav. Buď mě z té vody vytáhnete, nebo utopíte. A život půjde dál.
Po přečtení periodika Naše Morávka, jsem dospěl k názoru, že některé uvedené informace mají zvláštní podtext. V této chvíli pomíjím autora, formu projevu, zabývám se obsahem.
Využívám možnosti článek uveřejnit touto formou, protože po zkušenost z minula, kdy článek našeho sdružení nebyl vydán oficiálně, by tento dopadl stejně.

Ještě než nakousnu to, co mě zaujalo, chci vyzvednout úspěšné akce, které jsou v obci realizovány a přispěly k jejímu zvelebení, či usnadnění života jejich občanů.
První poznatek je ten, že komunikace v zastupitelstvu obce drhne.

Je s podivem, že člen zastupitelstva se musí domáhat svých práv dlouhou dobu a s nejistým výsledkem. Podle elektronické komunikace, kterou mám k dispozici, mě zaráží výmluvy vedení na dovolenou, lázně a podobně. Pokud chybí starosta, tak je zastoupen a místostarosta za svoji odměnu 20 000 Kč měsíčně, je schopen podklady snad k prostudování vydat?

Poznatek druhý je, že některé vícepráce jsou zvláštní. A je jich dost. Nevím, ale TDI (technický dozor investora) má pracovat pro obec a ne jen šmahem odsouhlasit požadavky dodavatele.
Poznatek třetí je, že ne vždy projekt usnadnil práci dodavateli na nacenění zakázky (spojovací krček v základní škole). Podle nedokonalého projektu se blbě naceňuje.
Poznatek čtvrtý a snad ten nejhorší - chodník. Věc velice potřebná a pro bezpečnost důležitá. Co zhotovitel předvádí, to je dílo. Top technologický postup byl, navést kamenivo a zasypat hlínou. To nejde vymyslet. Od toho je TDI aby to kontroloval a ne jenom bral peníze. Jinak zajištění bezpečnost silničního provozu, to asi taky nepatří mezi priority této firmy. A vrchol bezpečnosti je ukončení chodníku u Hotelu Morávka. Fakt dobrý.

Jdu trénovat.

Žbluňk.

Zdeněk Ševčík, Morávka Se zdravým rozumem

Aktuality

 • Cyklotrasa povodí Morávky

  8.7.2024

  Už jste o tom slyšeli ? Sdružení obcí povodí Morávky se rozhodlo vybudovat cyklotrasu podél řeky Morávky.

  Morávka 

  Celý článek

 • Banderovci U Bebka, přes Morávku neprošli

  24.6.2024

  V dnešním příběhu o Morávce se vrátíme do roku 1947, kdy Československem putovali tzv. banderovci. Příběh se týká nám známé hospůdky U Bebka.

  Morávka 

  Celý článek

 • Parkování na Morávce

  10.6.2024

  Parkoviště Morávka - kde parkovat na Morávce.

  Morávka 

  Celý článek

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.