Žbluňk II Zdeňka Ševčíka

Vážení čtenáři,

dovolím si okomentovat subjekt, který dozoruje stavby pro Obec Morávku. Jeho jméno zde padlo již několikrát, takže není nutné ho znovu vypíchnout.
Pro obec pracuje jako TDI (technický dozor investora) v pozici OSVČ, to je samozřejmě v naprostém pořádku. Pokud opravdu bojuje za investora, bez námitek. Ovšem aby u velké části staveb odsouhlasil vícepráce jak na běžícím pásu, to už v pořádku není. Ve spojení dozorové činnosti pro obec a víceprací lehce zbystřím.

Druhá strana mince je ta, že jako jednatel firmy BESKYDGROUP s.r.o. je v úpadku a na majetek byl prohlášen konkurs. Úpadek znamená, že dluží více subjektům. Podklady jsem získal z veřejných rejstříků, fakt nebyla nutná pomoc americké CIA ani izraelského Mossadu.
To opravdu není jiný TDI? Já jich pár znám a např. u stavby obecního úřadu se finance vyvíjely takto:

cena dle projektu 15 000 000 Kč
cena vysoutěžená 12 000 000 Kč
cena skutečná 11 400 000 Kč

A to abych se nenudil, tak mě navštívila kriminálka na udání z důvodu obohacení se u uvedené investiční akce. Přišli, posoudili, poděkovali a popřáli hezký den.

Pokud máte dobrého projektanta, dobrý stavební dozor, který opravdu kope za vás, tak to dopadá viz. výše. Pokud se vám sejde „partička“, tak jsou u toho vícepráce. Není to pravidlo, ale….. Poslední věc, která zavání, je, že s ostatními subjekty, pro které vykonával nějakou činnost, měl dotyčný uzavřenou vesměs Příkazní smlouvu nebo Smlouvu o výkonu činnosti. Smlouva s obcí Morávka v registru chybí. Jaký smluvní vztah tedy s obcí měl a jak byl honorován? Budeme se ptát a doufat, že paní starostka odpoví dřív než za 12 měsíců.

Obcí se šíří zaručené zprávy, že pokud mi dáte hlasy, tak utrpí škola. Říkám na rovinu, že škola je devítiletka a tak to zůstane.
Další zaručená zpráva je, že po stažení latí z obecního úřadu chybí polystyrén. Je tam jen 5cm a podle rozsévače pomluv tam mělo být 15 cm. Dotyčná osoba neumí číst projekt. V projektu žádný polystyrén být neměl, dodatečně jsme ho tam dali navíc, ať je tmavá tkanina na rovném povrchu. Důkazy dokládám.

 V souvislosti s polystyrenem se prý navíc ztratil projekt. To je tedy záhada, projekt fuč a dotyčná osoba ví, že polystyrenu má být 15 cm. To bude asi křišťálová koule z dotace. Když mě šetřila kriminálka, tak tam projekt byl, víc nemám co dodat. Že by nervičky?

Nesmím ošidit trénink.
Žbluňk.
Zdeněk Ševčík,
Morávka Se zdravým rozumem