O všem rozhoduji sama 3

Dovolte mi, abych jen upřesnil některá čísla týkající se investičních akcí z posledního čísla Moravčanu vydaného naším obecním úřadem.

Kanalizace ve škole
Je uvedeno, že celá akce stála obec částku 629 948,64 Kč s DPH. Ve skutečnosti tato částka byla zvýšena 20 dnů po dokončení díla o dalších 317 586,74 Kč na celkovou částku 947 535,38 Kč. PROČ, když to navíc bylo v rozporu s původní smlouvou o dílo, kterou však zastupitelstvo obce neprojednalo a ani o ní a dodatku nevědělo?

Zdravotní středisko
Cena za opravu a úpravu se vyšplhala na částku 3 784 000,- Kč s DPH. Rozpočet na tuto akci byl 2 420 000,- Kč s DPH, což je nárůst ceny o 56%. Kde se stala chyba? Například projektant navrhne délku stavby na dobu půl roku, ale lešení pouze na jeden měsíc?!? Kdo kontroluje projektanta? Technický dozor, který „pracuje“ pro obec pouze na objednávku, ne na smlouvu? Za co je zodpovědný? Vlastně za nic.

A nyní další navýšení. Na jednání zastupitelstva obce (ZO) 27. 6. 2022 se nikdo nezmiňuje o nějakých dalších úpravách a následně 30. června, tři dny po jednání ZO, starostka sama rozhoduje o úpravě vstupu a realizace nového HROMOSVODU o navýšení o dalších 800 tisíc Kč. Co to jsou za úpravy, kdo o nich věděl, co budou obsahovat? A neměl být hromosvod již v únoru dávno hotový při výměně střešní krytiny? Hromosvod je hotový 13. 7. 2022, bude se dopočítávat penále od předání „dokončeného“ díla nebo to OPĚT vyšumí do ztracena?

Celková cena s navýšením vystoupá na více než 4,5 milionu Kč, což je o téměř 90% více, než bylo původní zadání!!!

A opět si rozhoduje starostka sama. Kde je tedy chyba? Co na to ostatní zastupitelé? Vědí o tom? Nebo raději nechtějí vědět?!?

A další k zamyšlení. Starostka nás zastupitele oslovila, abychom se vyjádřili k naprostému nesmyslu. Obec dostala nabídku k odkoupení ¼ lesa (4567,5 m2) za cca 137 tisíc Kč a my se máme vyjádřit.
Naopak smlouvy o dílo (nebo jakým způsobem to starostka dělá!!!) za několik set tisíc Kč nám starostka neukáže a neptá se, co my na to říkáme nebo napíšeme.

A jak to budeme dělat my?
Pečlivě připravíme zadání investiční akce, v průběhu zpracování projektu budeme konzultovat a upřesňovat s projektantem průběh jeho prací.
Vybereme spolehlivý technický dozor (odSlezákujeme to – TDI), který bude pracovat pro obec a v zájmu obce. A pokud to půjde, tak menší stavby si ohlídáme sami v rámci svých pracovních povinností. Nebudeme platit za to, co se neudělá!!!
Jan Legerský
Morávka Lidem

Honza-o-vsem-rozhoduji-sama Hromosvod-zdravotni-stredisko-a-ms

Aktuality

 • Cyklotrasa povodí Morávky

  8.7.2024

  Už jste o tom slyšeli ? Sdružení obcí povodí Morávky se rozhodlo vybudovat cyklotrasu podél řeky Morávky.

  Morávka 

  Celý článek

 • Banderovci U Bebka, přes Morávku neprošli

  24.6.2024

  V dnešním příběhu o Morávce se vrátíme do roku 1947, kdy Československem putovali tzv. banderovci. Příběh se týká nám známé hospůdky U Bebka.

  Morávka 

  Celý článek

 • Parkování na Morávce

  10.6.2024

  Parkoviště Morávka - kde parkovat na Morávce.

  Morávka 

  Celý článek

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.