Názor občana

Dobrý den, vážení čtenáři,
jelikož politika mně a domnívám se, že i mnoho s Vás nikdy nezajímala, nechtěl jsem se k ní ani na 100 km přibližovat. Pokud však vedete nějaké sportovní oddíly nebo pokud tvoříte něco pro veřejnost, dříve nebo později se s ní potkáte a občas jí musíte bohužel i čelit.

Více než 20 let jsem vedl různé sportovní oddíly a organizoval stovky seminářů, workshopů, táborů, školení, kurzů a dokonce i divadelních her. Vlastně pořád vzdělávám děti, mládež a dospělé, a po celou tu dobu jsem vždy na své cestě potkával a čelil mnoha problémům. Mnoha problémům jsem se vyhýbal, ale rozhodně vždy jsem bojoval za pravdu, vývoj, vzdělání, upřímnost a lepší život.

Před několika týdny mně oslovily velice zajímavé skupiny lidi s podobnými názory, Morávka Lidem a Morávka Se zdravým rozumem. Vždy si nechávám vše pořádně rozmyslet a prozkoumat fakta a trvalo mi chvilku rozhodnout se a připojit jedné z nich.
Více mně oslovila kultura a dění v naše obci, pomoc v organizaci akcí, a tak rád podpořím tuto oblast ve skupině lidí “Morávka Se zdravým rozumem”.

Dobře si uvědomuji, že pokud chceme něčeho dosáhnout, nesmíme o tom jen mluvit, ale konat, plánovat, realizovat, prostě vytvořit něco pěkného pro nás a naše děti, protože kdo, když ne my!

Jsem moc rád za vznik nového informačního občasníku “Naše Morávka”, jsem rád, že vzniklo místo, kde všichni bez výhrad můžeme vyjádřit náš tak velice důležitý názor.
To my tvoříme to pěkné místo, to my tvoříme Morávku.

Konkurence je nejlepším motivátorem k lepšímu konání a já vždy byl nesmírně vděčný, že ji mám. Chránilo mně to od stagnace a dávalo mi to novou energii pro moderní nápady a lepší provedení. Už nyní jde poznat kvalitnější vydání “Moravčanu”, a jak se říká: “aby začalo něco pěkného, musí skončit něco starého“.

Děkuji lídrům, za jejich zájem a využití mých zkušeností, vidím před námi úžasnou změnu, Morávka je Naše a musíme ji nejen chránit, ale i opečovávat a i rozvíjet. Vůbec se nechci zabývat tím, co bylo, zajímá mně, co bude, a vím, že spojení “Morávka Lidem“ a Morávka Se zdravým rozumem“, bude novým úspěšným začátkem.

Nejen nejistá budoucnost Českého Srdce, ale sportovní hokus-pokus vedle sběrného dvora se třemi „posilovacími stroji“. To jako má být co? Jako dlouholetý trenér Vás rozhodně odrazuji od používání těchto nesmyslů.
A poplatek za využití dětských prolézaček a posilovacích prvků v areálu školy je vrcholem, který musel vymyslet nějaký “marketingový HŇUP”. Naštěstí ihned po NAŠEM upozornění na tento nesmysl se cedule ztratila.

Spoluobčané! Vyslyšte lidi, kteří chtějí tvořit pro Vás i nás.
Podpořím lepší zítřek.

Grzegorz Damski
Morávka Se zdravým rozumem

Aktuality

 • Fotky ze staré Morávky

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Stavba nového obchodního centra s Billou v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek opět zahájen – již desátý ročník.

  20.12.2022

  Kompletní fotogalerii naleznete v článku. Přejeme Vám i všem Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví.

   

  Čtěte dále

 • SURVIVAL EVENT

  10.12.2022

  Ve dnech 1. a 2. října se na Morávce uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT. Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání filmu ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Jste aktivní na Morávce, spolek, živnostník, firma? Přidejte se k nám, vložíme zde Vaše logo, odkaz na web, nebo i Váš článek, prezentujte se na www.nasemoravka.cz

Náš web www.nasemoravka.cz je nový, rozvíjející se projekt. Posílejte nám Vaše návrhy na zlepšení, můžete zaslat Váš článek, nebo fotografie.