Morávka Se zdravým rozumem

Vážení čtenáři,

dovolte mi vysvětlit, jeden z důvodů, proč jsme se naše nové hnutí rozhodli nazvat Morávka Se zdravým rozumem. Asi každý si někdy položil otázku, proč vedení obce rozhodlo, či činí tak nebo onak. Nemáme náladu chodit na toto místní zastupitelstvo a vyptávat se na věci, které nám
třeba nedávají smysl a dostávat na ně buď nepřímé, nebo dokonce žádné odpovědi. Prostě jen chceme slušně žít v naší obci a vědět, že ta se postará o to, aby správně hospodařila s kasou, činila rozvážné kroky a starala se o vzkvétání obce a to pro spokojenost naších občanů.

Schválně jsem v předchozím odstavci zmínil hospodaření. Jeden příklad za všechny. Jak jistě víte, obec se stala hrdým majitelem Českého Srdce a přiznám, že když jsem se to dozvěděl, byl jsem nadšen, že budova zde tak věhlasná je v dobrých rukách. To se ale změnilo ve chvíli, kdy obec zveřejnila svůj záměr, a to, že budova bude stržena a postavená nová, za účelem startovacích bytů, a proto se ptám: Potřebuje Morávka startovací byty pro mladé lidi? Nehrozí nám invaze sociálně slabých, či dokonce nepřizpůsobivých občanů z měst?

Existuje ekonomická návratnost, či do budoucna profit? My chceme postavit nájemní rentabilní byty a upřednostňovat místní občany!!! Vždyť při čerpání dotací smí lidé podle zákona v těchto bytech bydlet pouze omezenou dobu a obec smí požadovat pouze omezenou výši nájemného!
Ptám se, zdali by nebylo lepší využít toto vskutku nádherné místo například po vzoru Adámkovy vily, jako domov se zvláštním režimem, nebo je spousta jiných možností komerčního využití např.: byty, penzion, wellness atd. Abyste pochopili, jakož to podnikatel, si představuji, že bude
obec dělat vše proto, ať má co nejvíce peněz do rozpočtu, jenž může zpětně investovat do zvelebování obce, bezpečnosti, kultury, sportu, školství, atd…

Zdravý rozum mi říká, že na tyto otázky bychom se měli zeptat občanů, co vlastně potřebují a chtějí, a to formou buď referenda, nebo ankety! Vedení obce tak nečiní, a proto jsme prozatím spustili internetovou anketu na adrese www.nasemoravka. cz, kde jsou položeny tyto otázky a v příštím vydání zveřejníme některé Vaše odpovědi, a také výsledek hlasování o budoucnosti Českého Srdce. Dále jsme na naších stránkách vytvořili „okno“, kde nám můžete zasílat případné otázky či komentáře a my Vám rádi odpovíme.

Chceme znát Váš názor, společně můžeme udělat obec lepší.

Lukáš Besta,
Morávka Se zdravým rozumem

Fotogalerie

Aktuality

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.