Morávka Lidem

Vážení a milí spoluobčané

jsem zastupitelem Obce Morávka zvolený za naše sdružení Morávka Lidem. Jsem jediný opoziční zastupitel, který je ve svém snažení o zprůhlednění některých činností obce osamocen. 

Něco o mě

Narodil jsem se tady na Morávce před „několika málo lety“, žiji zde podstatnou část svého života a věřím, že zde svůj život dožiji. Společně s manželkou Michaelou vychováváme tři, školou povinné děti, Vojtu, Anetku a Honzíka. Mám rád lidi, práci a celou naši obec. Vlastním dům se zahradou, kde stále něco kutím a upravuji. Jsem rovněž majitelem dvou starších vozidel. Jako zastupitel Obce Morávka jsem nebyl a nejsem ve vedení žádných společností, a to co jsem si vydělal, tak jen svojí poctivou prací, za kterou se nestydím. Mohu se všem okolo sebe a lidem, se kterými se setkám a setkávám podívat rovně a přímo do očí.


Jsem klidná povaha, občas mě však nadzvedne ze židle neochota. Vzhledem k tomu, že jsem se dlouhé roky pohyboval v oblasti sportu, umím vyhrávat a radovat se z vítězství, ale i prohrávat a uznat porážku nebo svou chybu a vzít si z ní ponaučení. Jsem také veselý člověk, někdy až zdravě-nezdravě upřímný. Mezi mé celoživotní koníčky patří fotbal, který jsem hrál závodně, maximálně v krajských soutěžích do svých 48 let. Jsem se 186 brankami v mistrovských soutěžích nejlepším střelcem všech dob Raškovického fotbalu. Kromě fotbalu jsem byl v mladém věku také členem Sokola a dobrovolným hasičem tady u nás na Morávce. 

Mé aktivity na Morávce

Své fotbalové zkušenosti a ještě i některé lidské schopnosti a vlastnosti jsem se po ukončení své fotbalové kariéry rozhodl předávat mladým sportovcům, těm nejmladším z naší základní a mateřské školy. Vedu již devátým rokem sportovní kroužek u naší základní a mateřské školy a v polovině září zahájíme jubilejní desátý ročník. Kroužek navštěvují chlapci a děvčata hlavně z Morávky, ale chodí k nám i chlapci z Krásné a Raškovic. Mohu říci, že se mi podařilo vychovat několik sportovců, kteří následně uplatňovali a uplatňují své schopnosti o stupínek výše ve fotbalu v Raškovicích, kde mají možnost si i zahrát přátelská a mistrovská utkání. Je to sice jen na nižší okresní úrovni, ale snažím se dětem předat své nejen sportovní, ale i lidské kladné vlastnosti potřebné pro jejich budoucí život. Téměř všude, kde to jde, poslouchám rádio, mám rád rockovou
hudbu, někdy i hlasitou. Kromě sportu rád stále něco vylepšuji a pomáhám kamarádům a známým.

Pomáhám nejen fyzicky, ale umím se orientovat i na úřadech. O svých negativních vlastnostech asi nikdo sám nemluví, to je práce jiných a určitě i o mě se v některých kruzích hovoří negativně. Naučil jsem se však nevypouštět se svých úst informace falešné a nepravdivé, které nemám ověřené, což by si mí nepřející mohli odpustit. Zaměstnání jsem prošel více a myslím si, že je to dobře, protože jsem pracoval v různých profesních oblastech a získal informace a schopnosti všeobecnějšího charakteru. V současné době pracuji jako technik Biskupství ostravsko -opavského, kde mám na starosti technický dohled na stavbách, administrativu kolem staveb, jednání na úřadech, spolupráci na dotačních titulech i spolupráci s národním památkovým úřadem a dalšími úřady a organizacemi. Pokud budete mít zájem o některé neuveřejněné informace, přečtěte si další níže uvedené informace  a počkejte si na další číslo NAŠÍ MORÁVKY, kde se o různých záležitostech trošku rozepíšu.

Další informace o dění z jednání zastupitelstva a o událostech v obci z pohledu opozičního zastupitele uvedu v příštím čísle našeho občasníku.


Jan Legerský,
Morávka Lidem

Aktuality

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.