Krátké vyhodnocení Jana Legerského

Vážení spoluobčané,

přicházím za Vámi s krátkým vyhodnocením posledních čtyř předvolebních měsíců, které možná trošku rozvířily naši poklidnou hladinu v obci. Vstoupili jsme do Vašich domácností s informacemi, o kterých jste nevěděli a ani o nich neměli tušení.

Dsc_0243-2Vše, co jsme popsali v našich článcích je pravda, nic není vymyšleno, jen se o tom nikde nemluvilo, nepsalo, prostě to nebylo žádoucí, aby se to dostalo „na veřejnost“. Kdyby to nebyla pravda, určitě by se někdo ohradil a možná už nás i žaloval. Nestalo se tak a zřejmě ani nestane. Asi máme pravdu.
Proč jsme se to neměli dozvědět? Odpovědět musí někdo jiný. Zeptejte se současného vedení obce a jejich nejbližších v zastupitelstvu, kteří téměř všichni opět kandidují.
Přicházíme za Vámi s alternativou, která bude otevřená, nebude skrývat informace před zastupiteli a ani před Vámi. Vždy si poslechneme Váš názor, necháme si poradit.

Jak asi všichni víte, zahájili jsme kulturními aktivitami, které u nás v obci byly omezené. Navázali jsme na kácení máje u obecního úřadu připraveným programem vedle u hotelu Morávka. Asi proto, že jsme opoziční skupina slušných lidí, bylo některým občanům doporučeno, nezúčastňovat se našich akcí.

Po tomto malém úvodu pokračoval „Indiánský dětský den“, druhý ročník „Pohádkového dne“ a vzhledem k nepříznivému počasí nám nevyšel „Den techniky“. Těmito každoměsíčními kulturními akcemi jsme připravili možnost vyžití pro děti i rodiče, které tady v minulosti chybělo. Trošku jsme tím rozhýbali i trošku klidnou hladinu kultury v obci.

Co se stalo? Najednou máme plné vývěsní tabule v zastávkách polepené akcemi organizovanými vedením naší obce. Teď to najednou jde? Jak jsme psali v minulých číslech, trošku jsme to tady rozhýbali.

A co se týká informací z činnosti úřadu?

Investiční akce obce byly pravidelně finančně navyšovány dodatky ke smlouvám. Proč, když se ty práce a dodávky materiálu neuskutečnily? Kdo to připravoval a dozoroval? Pán, o kterém se píše na jiném místě tohoto vydání? Bez smluv, pouze na objednávku na dva řádky. Kdo to schvaloval a podepisoval? Mnohdy starostka sama a bez vědomí zastupitelstva obce. A nebyly to malé částky. „Autobusový záliv u přehrady“ – přišli jsme o cca 400 tisíc, „Oprava kanalizace – havárie pro ZŠ Morávka“ – přišli jsme o cca 317 tisíc, „Vodovod Vlaský“ – přišli jsme o cca 467 tisíc, „Střecha a zateplení zdravotního střediska“ – ještě prověříme, ale nárůst ceny o 90%?.

Po mém vstupu do zastupitelstva obce jsem požadoval do rozpočtu obce zahrnout příspěvek pro každé dítě z naší školky (500,- Kč) a školy (2 000,- Kč) na kroužky a školní pomůcky.

Bylo by to asi 260 tisíc Kč z rozpočtu obce ročně (rozpočet obce cca 50 miliónů korun). Výše uvedený součet „zatoulaných“ částek z investičních akcí by postačoval na celé volební období pro všechny děti z naší školky a školy. Zeptejte se současného vedení obce, proč to nešlo a kde ty peníze jsou!!!

Vážení rodiče a prarodiče, je Vám to jedno, jak se podporují naše děti a jak se hospodaří v naší obci? Mně ne, proto se o tyto informace nyní dělím s Vámi a je jen na Vás zvážit, zda se to dá nějak změnit. Je to taky na Vás.

Jan Legerský
Morávka Lidem

Aktuality

 • Další fotky ze staré Morávky

  26.4.2024

  Přidali jsme další fotky z Morávky, tentokrát se můžete podívat na Raškovice a Pražmo. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Další fotky Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Bombardování Morávky 1944

  17.4.2024

  Z historie protektorátu: bombardování Morávky a Ostravského regionu. Zajímavost z historie Morávky z období protektorátu.

  Morávka 

  Celý článek

 • Fotky ze staré Morávky, jak šel čas

  16.4.2024

  Přidali jsme staronové fotky z Morávky. Zajímá Vás jak se měnila Morávka v čase? Podívejte se na přidané fotografie a pohlednice Morávky.

  Morávka 

  Více fotek

 • Aktualita: Stavba Billy v Dobré

  24.11.2023

  Stavba nového obchodního centra v Dobré začíná brát na sebe reálné tvary. Co nás projíždějící řidiče, nebo nakupující zákazníky z Morávky čeká?

  Billa 

  Čtěte dále

 • Sportovní kroužek na Morávce

  20.12.2022

  Sportovní kroužek na Morávce opět zahájen – již desátý ročník. Pohyb je pro nás radost. Kompletní fotogalerii naleznete v celém článku. 

   

  Čtěte dále

 • Survival Event na Morávce

  10.12.2022

  Na Morávce se uskutečnila velmi zajímavá akce, pod názvem SURVIVAL EVENT.  Zúčastnilo se jí téměř 50 účastníků, většinou děti ve věku od 8 do 18 let.

   

  Čtěte dále

 • Focení je pro mne radost

  28.8.2022

  Vážení čtenáři,

  dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Lenka Kręželoková, mnozí z vás mne znáte pod dívčím příjmením Pajurková. Jsem maminka dvou malých dětí a mou velkou zálibou jsou fotografie. 

  Čtěte dále

 • Letní promítání ŠTĚŠTÍ JE KRÁSNÁ VĚC

  31.7.2022

  děkuji Vám za hojnou účast na II. ročníku pohádkového odpoledne, které se konalo 2.7.2022.Jsem ráda, že si děti trošičku připomněly klasické pohádkové bytosti, jako je červená Karkulka, Rumcajs, Manka, Křemílek, Vochomůrka a jiné postavičky.

  Čtěte dále

 • Facebook NašeMorávka

  8.6.2022

  Naše Morávka je nyní i na Facebooku. Sledujte nás a o nic už nepřijdete.

  www.facebook.com/NaseMoravka

 • Fotografie z akcí

  7.6.2022

  Sledujte naši fotogalerii. Aktuálně zde najdete fotografie z akce Kácení Máje.

  Fotogalerie

 • Sportovní kroužek 9. ročník

  19.5.2022

  Co je u nás v kroužku nového? Vzhledem k tomu, že bez našeho vědomí dochází k úpravám článků do Moravčanu Vám jej poskytujeme v plné verzi i s fotkami.

  Čtěte dále

Morávka, obec ležící v okrese Frýdek-Místek ve východní části českého Slezska, je vyhledávaným rekreačním místem s nejrozlehlejším územím v Beskydech. Domovem je zde pro asi 1 300 obyvatel.

Historie Morávky sahá do období po roce 1615, kdy byla založena podél horního toku stejnojmenné řeky. Půda, na které obec stojí, postupně přešla do vlastnictví hrabat z Vrbna, rodiny Oppersdorfů a nakonec rodiny Pražmů. Více.